Zapytaj eksperta

Krajowy Fundusz Zastawniczy oferuje unikalne rozwiązania pozyskania kapitału na podstawie Twoich aktywów.

Skup zegarków i pożyczka pod zastaw

Luksusowe, oryginalne zegarki damskie i męskie potrafią kosztować co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Nic w tym dziwnego, ponieważ są symbolem prestiżu, a także modnym dodatkiem. Niekiedy mimo upływu lat nie tracą na wartości. Starzeją się jak dobrej jakości wino i z biegiem czasu mogą kosztować znacznie więcej niż obecnie – tym bardziej, gdy wyprodukowano je tylko w kilku egzemplarzach. W związku z powyższym mogą stanowić idealny rodzaj zabezpieczenia w sytuacji kryzysu gospodarczego, lub braku gotówki.

Zegarki męskie i damskie potrafią kosztować tyle co dobrej klasy samochód bądź nawet mieszkanie. Ceny takich zegarków jak Rolex, IWC czy Omega to wydatek ok. 30 tys. i więcej. Niemniej jednak jest to nadal niska półka biorąc pod uwagę jedne z najdroższych zegarków świata takich jak Patek Philippe Split Seconds Ref. 1436 czy Patek Philippe Ref. 1518, które warte są po kilkaset tysięcy dolarów.

NAJDROŻSZE ZEGARKI ŚWIATA

Oryginalne zegarki noszą biznesmeni i celebryci. Są one nieodłącznym elementem ich garderoby, ponieważ podkreślają status społeczny ich właściciela. Tak więc nikogo nie powinno dziwić, że najbogatsi posiadają ich w swojej kolekcji nawet kilkanaście. Posiadanie takiego modelu jak Patek Philippe Caliber 89 to szczyt elegancji i luksusu. To cudo, rodem z XIX wiecznych salonów zostało sprzedane na aukcji w 2014 roku za kwotę 24 mln dolarów. Pożyczka pod zastaw takiego zegarka, zagwarantowałaby jego właścicielowi między innymi utrzymanie kilku posiadłości lub kilkukrotne zatankowanie do pełna prywatnego odrzutowca oraz trzydziesto-metrowego jachtu cumowanego w Saint-Tropez.

POŻYCZKA POD ZASTAW ZEGARKA

Decyzja o zastawie wysokiej klasy zegarka wcale nie jest łatwa. Bywają jednak sytuacje, które ją wymuszają. Sfinansowanie wysokokosztowych potrzeb z zabezpieczeniem na zegarkach jest popularnym rozwiązaniem. Nie pozbywamy się bowiem naszego ulubionego czasomierza na stałe, a oddajemy go pod zastaw, co pozwala nam odzyskać zegarek w momencie, gdy zbierzemy odpowiednią sumę pieniędzy na spłatę pożyczki. Skup drogich zegarków oferują prestiżowe lombardy na całym świecie, dzięki czemu szwajcarskie zegarki stanowią idealną formę zabezpieczenia pożyczki pod zastaw.

Zamów wycenę online